حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

هر آنچه لازم است در مورد رنگها در چاپ بدانید

کاربرد رنگها

چاپ فست سامانه چاپ دیجیتال آنلاین

هر آنچه لازم است در مورد رنگها در چاپ بدانید

مقدمه:

چاپ آنلاین یک سرویس بسیار راحت است که راه حلی کم هزینه را به همه کسانی که نیاز دارند کارت ویزیت، بروشورهای سفارشی، پوسترهای شخصی، بروشورها و هر نوع چاپ دیگری را سریع و موثر انجام دهند، ارائه می دهد. شما به سادگی فایل های خود را از طریق اینترنت آپلود می کنید، کاغذ، رنگ و طرح خود را انتخاب می کنید و مواد چاپی خود را درب منزل تحویل می گیرید.
حتی اگر تجربه قبلی در زمینه چاپ آنلاین ندارید، ظاهر کردن چاپ های خود دقیقاً همانطور که می خواهید ساده و شهودی است. برای آسان‌تر کردن این فرآیند برای شما، ما این راهنمای چاپ آنلاین www.chapfast.com را ایجاد کرده‌ایم.
هدف این راهنما این است که به شما کمک کند همه چیزهایی را که برای اطمینان از اینکه چاپ شما دقیقاً همان چیزی است که می خواهید باشد را کشف کنید. الزامات.
امیدواریم از خواندن این راهنما لذت ببرید و آن را واضح، آموزنده و مهمتر از همه مفید بدانید.

برخورد با رنگ ها

رنگ های فرآیند (CMYK)

CMYK مخفف Cyan، Magenta، Yellow و Black است. اینها رنگ های اصلی هستند که در چاپ چهار رنگ استفاده می شوند. آنها برای تولید طیف گسترده ای از رنگ های نهایی ترکیب می شوند و، باور کنید یا نه، این چهار رنگ می توانند تصاویر و طرح هایی با کیفیت بالا و رنگارنگ مانند، برای مثال، یک عکس زنده را به طور دقیق نشان دهند.

نحوه عملکرد این ترکیب بسیار شبیه به روشی است که یک تصویر بر روی صفحه نمایش رایانه شما تولید می شود: هر رنگ از ترکیب مقادیر مشخصی از رنگ های اصلی تشکیل می شود. تفاوت اصلی این است که، برای مانیتور رایانه شخصی شما، رنگ های اصلی RGB (قرمز-سبز-آبی) به جای CMYK هستند.

برای به دست آوردن موثر نتایج چاپ مورد نظر، هر تصویر روی صفحه شما باید قبل از چاپ از سیستم رنگی RGB به سیستم رنگی CMYK تبدیل شود. این اطمینان حاصل می کند که ترکیب رنگ به بهترین شکل ممکن خواهد بود، زیرا ترکیب جوهر توسط نرم افزار گرافیکی شما به جای چاپگر محاسبه می شود. RGB دقت کمتری نسبت به CMYK دارد و روال‌های سنگین لازم برای پردازش و ایجاد تبدیل‌های دقیق را انجام نمی‌دهد.

رنگ های نقطه ای

گاهی اوقات شما به یک رنگ خاص در چاپ خود نیاز دارید، نه فقط یک تقریبی. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که شما نیاز به بازتولید دقیق یک لوگوی تجاری یا یک تصویر یا طرح معرف دارید که باید با سایر طرح های چاپ شده مطابقت داشته باشد.

انتخاب یک رنگ خاص کاری است که نمی توان آن را “به چشم” گذاشت، زیرا گاهی اوقات همان رنگ در صفحه های مختلف یا در شرایط نوری متفاوت متفاوت به نظر می رسد. علاوه بر این، رنگ های روی صفحه از مقادیر RGB ساخته شده اند، نه CMYK. به همین دلیل، یک سیستم تطبیق مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که چاپگر دقیقاً همان رنگی را که طراح می‌خواهد تولید می‌کند.

شناخته شده ترین و مورد استفاده ترین سیستم، سیستم تطبیق پنتون یا PMS است. کتابخانه رنگ پنتون یک جدول بزرگ است که شامل هزاران رنگ است که هر کدام نام خاصی دارند.

به طور کلی، هر دو چاپ رنگی و چاپ CMYK مزایا و معایب خاص خود را دارند. CMYK یک راه حل کم هزینه برای دستیابی به طیف گسترده ای از رنگ ها است، اگرچه بسیاری از این رنگ ها تقریباً تقریبی هستند. در مقابل، رنگ های نقطه ای این امکان را به شما می دهند که دقیقاً با یک رنگ خاص مطابقت داشته باشید. با این حال، جوهر اضافی یک هزینه اضافی است و ممکن است برای بروشورها، بروشورها یا سایر چاپ هایی که باید با هزینه کم تولید شوند، مناسب نباشد.

پیکسل ها

اگر به عکس مجله، کتاب یا روزنامه دقت کنید، می‌بینید که از نقاط کوچکی با رنگ‌های مختلف ساخته شده است که به قدری نزدیک به هم چیده شده‌اند تا احساس قدرت رنگی کم و بیش را القا کنند. این امر در تصاویر با مقیاس خاکستری بیشتر قابل توجه است، مانند تصاویر روی روزنامه ها، که در آن تصویر در چندین سایه خاکستری تولید می شود، علی رغم اینکه فقط از جوهر سیاه استفاده شده است.

 

نیمه‌تون‌ها برای چاپ پراکندگی رنگ و شبیه‌سازی سایه‌ها مفید هستند. با بهره گیری از رنگ کاغذ، نیم تنه ها راهی عالی برای ایجاد جلوه های چاپی خوب هستند.

Duotones، Duographs، Tritones و Quadtones
Duotones تصاویر نیمه‌تونی هستند که با دو رنگ ساخته می‌شوند. به طور معمول، یکی از رنگ ها سیاه است. با تغییر شدت رنگ، تصویر دوگانه می تواند بسیار بهتر از یک تصویر ساده در مقیاس خاکستری باشد. به طور مشابه، Tritones و Quadtones به ترتیب نمایش‌های نیمه‌تونی هستند که از سه و چهار رنگ استفاده می‌کنند.

قاعده کلی (و بدیهی) این است که هر چه رنگ ها در نیم تن بیشتر باشد، تصویر چاپ شده واقعی تر خواهد بود، اما البته گران تر نیز خواهد بود. اگر هزینه یک اولویت مطلق است، می توانید با Duograph (که به عنوان “duotone جعلی” شناخته می شود) استفاده کنید. دووگراف در واقع یک نیم تنه تک رنگ است که بر روی یک پس‌زمینه تک رنگ چاپ می‌شود، به‌گونه‌ای که یک دوتون واقعی را شبیه‌سازی می‌کند. با این حال، کیفیت تصویر به شدت پایین‌تر از دوتونی است.

اگر به فکر استفاده از یک کوادتون هستید، باید یک چاپ کامل CMYK را در نظر بگیرید، زیرا از همان مقدار رنگ استفاده می کند (در نتیجه هزینه ها بسیار مشابه است) و امکان تصاویر و طرح های دقیق و تعریف شده را فراهم می کند.

ملاحظات کاغذی

 رنگ کاغذ

علاوه بر مقدار رنگ جوهر استفاده شده، رنگ کاغذ باید با دقت انتخاب شود، زیرا می تواند ظاهر پروژه تکمیل شده را به شدت تغییر دهد. اگر به درستی انتخاب شود، رنگ کاغذ مناسب می تواند به طراح اجازه دهد تا کمی “بازی” کند و به دلیل تضاد رنگ، جلوه های عالی ایجاد کند. با این حال، انتخاب کاغذ رنگی بد ممکن است چاپ را برای چشم کمتر جذاب کند.

اکثر طراحان کاغذ سفید را برای شغل خود انتخاب می کنند، به خصوص برای پروژه هایی که شامل عکس هستند. این به این دلیل است که هر چیزی که روی یک طرح سفید است، در نهایت همان رنگ کاغذ انتخابی است، که می تواند به شدت بر ظاهر یک عکس تأثیر بگذارد.

یک جایگزین معتبر استفاده از کاغذ سفید با رنگ زمینه بسیار روشن چاپ شده روی آن است. این به شما این امکان را می دهد که با حفظ رنگ سفید عکس، یک کاغذ رنگی را به صورت بصری شبیه سازی کنید. با این حال، اگر به پرداخت حرفه‌ای‌تری نیاز دارید، ممکن است گزینه‌ای نباشد، زیرا پس‌زمینه از نقاط کوچک کوچکی ساخته می‌شود که در یک نگاه دقیق مشخص می‌شود.

باور کنید یا نه، حتی کاغذ سفید رنگی است. آنها با سایه ای ظریف از رنگ دیگری عرضه می شوند. بنابراین، ممکن است کاغذهای سفید خاکستری، کرم، سبز، آبی یا حتی صورتی با رنگ سفید را پیدا کنید. این سایه ها به قدری ظریف هستند که اگر جداگانه بررسی شوند، همه آن کاغذها کاملاً سفید به نظر می رسند. با این حال، اگر کاغذهای سفید مختلف را برای مقایسه یکی در کنار یکدیگر قرار دهید، تفاوت ها را خواهید دید.

اگر مطمئن نیستید که چه رنگ کاغذی را باید انتخاب کنید، در اینجا یک راه سریع برای پیدا کردن وجود دارد: طرح خود را روی چاپگر معمولی خود (یعنی چاپگر معمولی رایانه خود) روی یک صفحه شفاف چاپ کنید. آن شفافیت را به فروشگاه کاغذ خود ببرید و آن را روی کاغذهای انتخابی احتمالی خود قرار دهید و ببینید کدام رنگ برای پروژه شما مناسب تر است. این، البته، دقیقاً مشابه پرینت تمام شده حرفه ای شما نخواهد بود، اما به شما کمک می کند تا تصوری تقریبی از ظاهر آن داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که کاغذ رنگی معمولاً کمی گرانتر از کاغذ سفید است، بنابراین اگر به مقدار زیادی چاپ نیاز دارید (مثلاً بروشور)، این می تواند هزینه کل بالاتری را نشان دهد.

نوع کاغذ

انتخاب های کاغذی زیادی وجود دارد، و این می تواند بسیار زیاد باشد، به خصوص اگر تجربه قبلی در چاپ حرفه ای نداشته باشید. با این حال، انتخاب کاغذ مناسب چندان دشوار نیست: مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که آنچه را که چاپ می کنید در نظر بگیرید.

پوشش داده شده در مقابل بدون پوشش
تفاوت اصلی بین کاغذ روکش دار و بدون روکش در این است که کاغذ بدون پوشش متخلخل تر است و بنابراین جوهر بیشتری را نسبت به کاغذ پوشش داده شده جذب می کند. این اساساً به معنای دو چیز است:

جوهر به زمان بیشتری برای خشک شدن روی ورق کاغذ پوشش داده شده نیاز دارد. و
نتایج روی یک ورق کاغذ بدون روکش دقت کمتری خواهند داشت، زیرا جوهر به دلیل جذب آن به کاغذ وارد می‌شود و نیم‌تن چاپی را تار می‌کند.
کاغذ بدون روکش معمولاً قیمت کمتری نسبت به کاغذ روکش دار دارد که آن را به انتخابی عالی برای کارهای بزرگ تبدیل می کند، به خصوص اگر کیفیت چاپ موضوع خیلی مهمی نباشد. علاوه بر این، کاغذ بدون پوشش هنگام مطالعه برای مدت طولانی چشم را تحریک نمی کند. روزنامه ها، کتاب ها، بروشورها، فرم ها و پروژه های مشابه معمولاً روی کاغذ بدون پوشش چاپ می شوند.

کاغذ پوشش داده شده گران تر است، اما باعث می شود کارهای چاپ دقیق تر و حرفه ای تر به نظر برسند. معمولاً از کاغذ روکش دار برای چاپ کارت ویزیت، بروشور، کاتالوگ کارت پستال و موارد مشابه استفاده می شود. بسته به درخشندگی و بافت آن، انواع مختلفی از پوشش وجود دارد. مات، براق و آبی (مقاوم در برابر آب) نمونه هایی از کاغذ روکش شده هستند.

کدورت

اصطلاح کدورت به توانایی کاغذ در جلوگیری از عبور نور اشاره دارد. به زبان ساده، یک کاغذ با کدورت کم به خواننده اجازه می‌دهد آنچه در زیر آن وجود دارد را ببیند، و یک کاغذ مات‌تر از این اتفاق جلوگیری می‌کند. معمولاً روزنامه‌ها، کتاب‌ها و پروژه‌های عکاسی که اگر خواننده بتواند آنچه را که در زیر چاپ است ببیند، بد به نظر می‌رسند، روی کاغذهای با شفافیت بالا چاپ می‌شوند. کاغذ کم شفافیت (یعنی شفاف تر) را می توان برای دعوت نامه های عروسی خوب یا پروژه های مشابه استفاده کرد.

ضخامت

برخی از پروژه ها، مانند کارت پستال و کارت ویزیت، باید روی کاغذ ضخیم چاپ شوند. کاغذ ضخیم مقاوم تر و سنگین تر و همچنین گران تر است. به نظر می‌رسد کتاب‌ها، مجلات و پروژه‌های مشابهی که روی کاغذ ضخیم چاپ می‌شوند، صفحات بیشتری نسبت به آنچه که دارند، دارند. ضخامت مناسب کاغذ به پروژه خاص شما بستگی دارد، اما به عنوان یک قاعده کلی، کارت‌پستال‌ها، کارت‌ها و بروشورها به کاغذی ضخیم‌تر از کاغذ مورد استفاده برای روزنامه‌ها و آگهی‌ها نیاز دارند.

اگرچه در برخی موارد ممکن است این درست نباشد، به طور کلی ضخامت یک کاغذ به طور مستقیم با وزن آن مرتبط است. وزن یک کاغذ به عنوان وزن ۵۰۰ ورق کاغذ با اندازه استاندارد، بر حسب پوند تعریف می شود. جنبه اصلی کاغذ که مستقیماً بر وزن آن تأثیر می گذارد ضخامت آن است. اگرچه می توان کاغذی را یافت که نسبت به سایرین سنگین تر باشد در حالی که ضخامت کمتری دارد (یعنی کاغذ پوشش داده شده سنگین تر از کاغذ بدون روکش است، بنابراین می توان ورق های کاغذی بدون روکش را پیدا کرد که هم ضخیم تر و هم وزن کمتری نسبت به ورق های پوشش داده شده هم اندازه داشته باشند.) ضخامت کاغذ. در نقاط و ۱۳ pt اندازه گیری می شود. سهام پوششی بسیار سنگین در نظر گرفته می شود.

روشنایی

روشنایی یک کاغذ معیاری برای بازتاب نور محیط است. کاغذ پوشش داده شده روشن تر از کاغذ بدون پوشش است. روشنایی مناسب به چاپ شما کمک می کند تا زنده تر به نظر برسد، به خصوص عکس ها. به جز برای آگهی‌ها، روزنامه‌ها و سایر پروژه‌هایی که به کیفیت خیلی بالایی نیاز ندارند، کاغذ روشن معمولاً انتخاب خوبی است. اما مراقب باشید کاغذی را انتخاب کنید که خیلی روشن است، زیرا ممکن است خواندن را دشوار کند.

استحکام – قدرت

هرچه کاغذ قوی تر باشد، مقاومت و دوام بیشتری دارد. استحکام یک کاغذ نشان دهنده خصوصیات فیزیکی آن مانند کشسانی و انعطاف پذیری است. پروژه های ویژه ای که نیاز به نوع کاغذ قوی دارند شامل کیسه های کاغذی و پوسترهای بزرگ می باشد.

اندازه کاغذ

یکی از عناصر کلیدی که باید برای پروژه خود در نظر بگیرید، اندازه ورق های کاغذی است که استفاده خواهید کرد.
اگرچه اندازه کاغذ استاندارد است، با اندازه های از پیش تعریف شده معمولی برای کارت ویزیت، کارت پستال، بروشور، کتاب و موارد دیگر، بسته به استانداردی که استفاده می کنید تفاوت هایی وجود دارد. در ایالات متحده، بریتانیا و کانادا، رایج ترین استاندارد برای اندازه کاغذ، استاندارد غیر متریک است.
در این استاندارد، اندازه کاغذ بر حسب اینچ و وزن قبل از قد اندازه گیری می شود. بنابراین، “۱۲×۱۸” به ورق کاغذی با عرض ۱۲ اینچ و ارتفاع ۱۸ اینچ اشاره دارد. استانداردهای زیادی وجود دارد، بنابراین باید از چاپگر خود بپرسید که از کدام یک و معادل غیر متریک آنها استفاده می کند.
هنگام انتخاب اندازه کاغذ، باید ضایعات کاغذ را به حداقل برسانید. گاهی اوقات بهتر است یک اندازه بزرگتر انتخاب کنید اگر به شما اجازه می دهد طرح های بیشتری را روی همان برگه قرار دهید، ضایعات کاغذ را کاهش دهید و تعداد ورق های چاپی مورد نیاز را کاهش دهید.

 

 

پاکت نامه ها

چاپ پاکت نامه می تواند مشکل باشد، اما زمانی که آن را درست انجام دهید، واقعاً آسان خواهد بود. نکته کلیدی این است که اندازه پاکت را انتخاب کنید که بسیار بزرگتر از اندازه مورد نیاز برای چاپ روی آن باشد. به این ترتیب می توانید از خطاها و هزینه های غیرمنتظره جلوگیری کنید.

پاکت نامه ها در اندازه ها و شکل های مختلفی هستند که رایج ترین آنها عبارتند از:

اعلامیه: معمولا برای کارت پستال و دعوت نامه استفاده می شود.
کارت عروسی: بیشتر برای دعوت های رسمی، یعنی دعوت نامه عروسی استفاده می شود.
جزوه: برای ارسال کاتالوگ ها، پوشه ها و غیره استفاده می شود.
سربرگ: اینها رایج ترین هستند. از آنها برای ارسال نامه ها، اسناد و انواع پست های روزمره استفاده می شود.
کاتالوگ: از این پاکت ها برای ارسال مجلات، گزارش ها، کاتالوگ ها و مطالب مشابه استفاده می شود.

 

m.farahnak
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران-میدان انقلاب-خیابان شانزده آذر - پایین تر از کوچه راهنما پلاک 22
مدیریت: 09191010252 -02166475981
info@chapfast.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X