حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نکاتی که باید در زمینه طراحی کاتالوگ بدانید

نکاتی که باید در زمینه طراحی کاتالوگ بدانید

نکاتی که باید در زمینه طراحی کاتالوگ بدانید

چاپ فست نخستین سامانه چاپ سریع – نکاتی که باید در زمینه طراحی کاتالوگ بدانید

بر هیچکس پوشیده نیست که با روی آوردن مشتریان به اینترنت، کاتالوگ ها اکنون در مرحله ی جدیدی قرار دارند. این یعنی چالش طراحی آن ها متناسب با تغییر شرایط بازاریابی است. طراحی کاتالوگ نباید علم پیچیده ای باشد. با این حال، باید ترکیبی از دانش شما از بازار مورد نظر و همچنین خلاقیت باشد که محصولات و خدمات شما را جذاب می کند. در اینجا لیستی از برخی نکات مربوط به طراحی کاتالوگ آورده شده است که باید قبل از ساخت کاتالوگ بدانید.

۱- طرح و رنگ کاتالوگ چاپی شما باید متناسب با محتویات آن باشد

به عنوان مثال، یک کاتالوگ برای یک بوتیک لباس باید ظرافت را به تصویر بکشد. از طرف دیگر، یک کاتالوگ برای فروشگاه اسباب بازی باید شگف انگیز و سرگرم کننده، با رنگ های شاد باشد.

۲- فونت مناسب را انتخاب کنید

از یک یا دو فونت هم خانواده برای ایجاد سبک های مختلف که به خوبی با هم هماهنگ می شوند استفاده کنید. استفاده از فونت های نا مناسب و در هم کار شما را خراب می کند.

۳- تصاویر بسیار مهم هستند

کاتالوگ های شما باید در صورت امکان با عکس هایی واضح با نورپردازی و پس زمینه مناسب طراحی شوند. ما رزولوشن ۳۰۰dpi را پیشنهاد می کنیم. استفاده از خدمات حرفه ای عکاسی را در نظر داشته باشید تا تصاویر محصول خود را تا حد امکان جذاب چاپ کنید.

۴- محصولات جدید و همچنین محصولات دارای تخفیف را مشخص کنید

در عکس های محصولات، آن هایی که جدید یا دارای تخفیف هستند را با نشانه های خاص مشخص کنید. همچنین افزودن تخفیف توجه مشتری را به سمت محصولات جدید جلب می کند.

۵- هنگام قرار دادن محصولات خود در یک صفحه از فضای سفید به درستی استفاده کنید

صفحه ی بهم ریخته برای تماشا خسته کننده است. فضای سفید به خواننده این امکان را می دهد تا در عین تأکید بیشتر بر هر محصول، به چشمان مشتری فرصت استراحت نیز بدهند.

۶- نوع ماده ای را که به عنوان پوشش برای کاتالوگ خود استفاده خواهید کرد انتخاب کنید

شما دو گزینه دارید : کاغذ انعطاف پذیرتر یا یک کاغذ سفت و سخت. کاغذ انعطاف پذیر ممکن است حمل و نقل آن راحت تر باشد در حالی که کاغذ سخت ممکن است از کاتالوگ شما محافظت کند و باعث دوام بیشتر آن شود.

۷- توضیحات جذاب محصول را بنویسید

توصیفات محصول نه تنها باید مشخصات یک محصول را ارائه دهد، بلکه باید مشتریان را برای خرید آنها ترغیب کند. اطلاعات ضروری شامل قیمت ها، مواد و مقادیر است. نکاتی کوتاه در مورد چگونگی استفاده موثر خواننده از محصول نیز بنویسید.

۸- کاتالوگ خود را متمرکز نگه دارید

کاتالوگ معمولاً از ۸ صفحه یا بیشتر (با افزایش ۴ صفحه)تشکیل شده است. وقتی تصمیم می گیرید که چه تعداد محصول را در فهرست خود بگنجانید، این موضوع را در نظر داشته باشید. هنگام برنامه ریزی برای استفاده از تعداد صفحات، در نظر بگیرید که تعداد بیش از حد صفحات خواننده را تحت فشار قرار خواهد داد.

منبع: www.printrunner.com

 

milad soltani
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران-میدان انقلاب-خیابان شانزده آذر - پایین تر از کوچه راهنما پلاک 22
02166481640-02166481673-02166402723
info@chapfast.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X