حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

قوانین تایپوگرافی که طراحان باید بدانند – قسمت دوم

قوانین تایپوگرافی که طراحان باید بدانند - قسمت دوم

قوانین تایپوگرافی که طراحان باید بدانند – قسمت دوم

چاپ فست نخستین سامانه چاپ سریع – قوانین تایپوگرافی که طراحان باید بدانند – قسمت دوم

در مطلب قبل نکاتی را در مورد تایپوگرافی بیان کردیم، در اینجا به ادامه ی مبحث می پردازیم:

۱۰- خوانایی را در اولویت قرار دهید

اطمینان حاصل کنید که افراد می توانند پیام شما را به راحتی از طراحی شما دریافت کنند و بخوانند. این به این معنی است که یک متن تیره در پس زمینه ای تاریک امتیاز منفی بزرگی است. حتی بدتر از آن، استفاده از یک فونت کوچک روی تصویری با کنتراست بالاست. در وافع شما می توانید طرحی چشمگیر داشته باشید، اما اگر متن شما نامفهوم باشد تمام تلاش شما به هدر خواهد رفت.

۱۱- پالت فونت را هوشمندانه انتخاب کنید

رنگ یکی از قدرتمندترین ابزارهای یک طراح است. منطقی است که برای تکمیل یک طرح، رنگ به درستی تنظیم شود. به عنوان مثال، تصور می شود که نارنجی اشتها را افزایش می دهد و این مشخص می کند که چرا رنگ نارنجی در طراحی های مربوط به فست فود بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

قوانین و دستورالعمل های خاصی در مورد رنگ وجود دارد. در حالی که بازی کردن و فکر کردن خارج از قوائد می تواند یک نوع طراحی منحصر به فرد ایجاد کند، اما باید مطمئن شوید که رنگ های فونت شما خیلی حواس خواننده را پرت نمی کند.

۱۲- از کشیدن فونت ها خودداری کنید

این یک قانون بسیار ساده است که اغلب توسط بسیاری از طراحان، حتی افراد موفق، نادیده گرفته می شوند. به طور کلی فونت ها با توجه دقیق به جزئیات (شکل ها و اندازه گیری ها) هر حرف ایجاد می شوند. کشش فونت کارایی و ارزش آن را از بین می برد. راهی برای انجام این کار بدون تحریف نوع فونت وجود دارد. شما می توانید فونت های بلند یا پهن را از میان منابع به ظاهر بی پایان فونت ها به صورت آنلاین انتخاب کنید.

۱۳- به خاطر داشته باشید که فضای سفید فضای خالی نیست

فضای سفید ابزاری متمایز و ارزشمند است که می تواند مفهوم خاصی را از طراحی شما بیرون بکشد. یک فضای سفید که هوشمندانه مورد استفاده قرار می گیرد، چندین اثر مفید را ایجاد می کند. کمک می کند تا تمرکز بیشتری بر روی قسمت خاصی از ترکیب خود داشته باشید. این اجازه می دهد تا طراحی “نفس بکشد”. همچنین باعث تثبیت اجزای طراحی می شود.

بدون افزودن عنصر جدید، فضای سفید می تواند معانی متعددی را به طراحی اضافه کند. بگذارید بگوییم شما در حال طراحی یک پوستر برای هدفون های حذف کننده نویز هستید. با قرار دادن ساده هدفون روی بوم و بدون عناصر اضافی، فضای سفید نکته ی برجسته ی این پوستر است. این کار اجازه می دهد تا هدفون تنها نقطه ی تمرکز طراحی باشد. همچنین فضای سفید بصورت بصری قابلیت حذف کنندگی نویز را نیز نشان می دهد.

۱۴- از تایپوگرافی به عنوان هنر استفاده کنید

تایپوگرافی را فقط به عنوان فونت (های) استفاده شده روی متن در نظر نگیرید. فونت ها با دقت انتخاب شده و بنابراین به سطحی از هنر نیاز دارند که به یک مزیت ارزشمند در جعبه ابزار طراحی شما تبدیل می شود. این فراتر از ساخت متن ساده است. این در مورد رفتار فونت به عنوان نوعی هنر است.

همچنین، احساس نکنید که توسط ترکیب های موجود محدود شده اید. جستجوی خود را گسترش دهید تا یک نتیجه ی مناسب برای نیازهای شما پیدا شود.

۱۵- از استفاده از مدهای طراحی خودداری کنید

مدها می آیند و می روند. امروز، آنها بسیار محبوب هستند. فردا، آنها فراموش می شوند و با از بین رفتن درخشش آنها، همه ی چیزهایی که متاثر از آن ها بوده اند به سرعت منسوخ و بی اثر می شوند.

سبک ها و یا روش های طراحی جدید نیز نوسان دارند. اگر با مدها همراه شوید لوگویی که شما یک سال پیش ایجاد کرده اید و قرار بوده سالها دوام داشته باشد، اکنون کسل کننده و قدیمی است.

با گفتن این موارد، شما همچنین باید از روند فونت های غالب آگاه باشید. موارد محبوب را نظارت کرده و آنها را مطالعه کنید تا بفهمید چرا شیوع پیدا کرده اند. مطالعه مدها به معنای یادگیری نحوه تجزیه و تحلیل اجزای طراحی است.

۱۶- با ابزار مناسب کار کنید

به همان صورتی که یک نجار از پیچ گوشتی برای چکش زدن میخ استفاده نمی کند، یک طراح باید بداند چه ابزاری متناسب با کارش است. حتی مهمتر از همه، شما باید بدانید که چه ابزاری را نباید استفاده کنید. بسیاری از برنامه های تایپوگرافی به صورت آنلاین در دسترس هستند که به شما کمک می کنند بهترین ابزارها را انتخاب کنید. محبوب ترین ها توسط Adobe طراحی شده اند. به خاطر داشته باشید که ابزارهای پولی ممکن است کمی گران باشد، بنابراین یک مقایسه محصول انجام دهید تا بدانید کدام ابزارها را برای خرید نیاز دارید و از کدام یک می توانید صرفنظر کنید.

۱۷- به قوانین دستور زبان پایبند باشید

گرامر صحیح ابزاری ظریف اما قدرتمند است که می تواند طراحی شما را به سطح کاملاً جدیدی از حرفه ای بودن برساند، زیرا توجه دقیق به جزئیات را نشان می دهد.

۱۸- منبع الهام خود را پیدا کنید

دقیقاً مانند هر چیز دیگری در زندگی، داشتن منبع الهام تا حد زیادی شما را کمک می کند. بهترین راه برای یادگیری نحوه ایجاد تایپوگرافی کارآمد و جذاب، مطالعه تصاویر موجود در حروف چاپی است. کشف کنید که چه چیزی باعث جذابیت و تأثیرگذاری آنها شده است.

شما می توانید چندین مقاله آنلاین درباره منابع الهام در طراحی پیدا کنید. اما شبکه جهانی وب تنها مکان برای الهام گرفتن شما نیست. می توانید شعله اشتیاق خود را با محیط اطراف خود برانگیزانید. سعی کنید فونت ها – و گرافیک ها – را که توجه شما را به خود جلب می کند ، مشخص کنید ، چیزهایی که باعث می شوند طرح خود را به سطوح بالا ببرید.

منبع:creativemarket.com

milad soltani
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران-میدان انقلاب-خیابان شانزده آذر - پایین تر از کوچه راهنما پلاک 22
02166481640-02166481673-02166402723
info@chapfast.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X