حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تفاوت چاپگرهای لیزری و جوهرافشان

تفاوت چاپگرهای لیزری و جوهرافشان

تفاوت چاپگرهای لیزری و جوهرافشان

چاپ فست نخستین سامانه چاپ سریع – تفاوت چاپگرهای لیزری و جوهرافشان

انتخاب چاپگر مناسب برای شما

هنگام خرید یک چاپگر، احتمالاً متوجه دو نوع چاپگر متفاوت شده اید: چاپگرهای جوهر افشان و چاپگرهای لیزری. سوال این است که ، تفاوت چاپگرهای لیزری و جوهر افشان در چیست؟و از همه مهمتر ، کدام یک مناسب تر برای نیازهای شماست؟ برای یادگیری اصول چاپگرهای لیزری در مقابل جوهر افشان، ادامه مطلب را بخوانید تا قبل از خرید اطلاعات مفیدی را در اختیار داشته باشید.

تفاوت چاپگرهای جوهر افشان و لیزری چیست؟

چندین تفاوت بین چاپگرهای لیزری و چاپگرهای جوهر افشان وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری در مورد خرید در نظر بگیرید.

چاپگرهای جوهر افشان برای کار به جوهر رنگی متکی هستند. آن ها گزینه خوبی برای افرادی هستند که نتایج با کیفیت و گرافیک بالا می خواهند. پرینترهای جوهر افشان معمولاً برای خانه، مدرسه و دفاتر کوچک چاپ اسناد توسط کاربران ترجیح داده می شوند.
در مقابل، چاپگرهای لیزری از تونر برای تولید متن و تصاویر استفاده می کنند. آنها به طور کلی بزرگتر از نمونه های جوهر افشان خود هستند و سرعت چاپ سریع دارند. مشاغل بزرگتر و دفاتر شلوغ با حجم چاپ بالا معمولاً چاپگرهای لیزری را به دلیل ویژگی های مرتبط با مشاغل خود انتخاب می کنند،

چاپگرهای لیزری و جوهر افشان چگونه کار می کنند؟

یکی از تفاوتهای اساسی بین چاپگرهای جوهر افشان و چاپگرهای لیزری نحوه عملکرد آنهاست. اگرچه هر دو متن و تصاویر واضح تولید می کنند، نحوه انجام این کار بسیار متفاوت است.

چاپگرهای جوهر افشان از نازل های کوچکی استفاده می کنند که قطرات جوهر را مستقیماً روی کاغذ منتشر می کنند. این روش به تصاویر رنگ واضحی می بخشد و اگر می خواهید عکسی با گرافیک و با وضوح بالا چاپ کنید، گزینه خوبی است.
چاپگرهای لیزری به جای جوهر رنگی از پودر تونر استفاده می کنند. چاپگرهای لیزری نقاطی با بار الکترواستاتیک را بر روی درام حساس به نور تولید می کنند که باعث جذب پودر تونر می شود. تونر با فرایند گرمایش به کاغذ منتقل شده و ثابت می شود. چاپگرهای لیزری چاپ های سیاه و سفید واضح و درخشانی ارائه می دهند.

هنگام انتخاب چاپگر جوهر افشان در مقابل لیزر چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

اگر تصمیم دارید بین انتخاب چاپگر جوهر افشان یا چاپگر لیزری تصمیم بگیرید، چندین فاکتور مهم وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید کدام یک برای نیازهای شما بهتر است، از جمله:

رنگی یا سیاه و سفید: اگر می خواهید تصویری به صورت رنگی چاپ کنید، هر دو چاپگر جوهر افشان و لیزری می توانند رنگ های زنده و تصاویر با کیفیت مورد نیاز شما را فراهم کنند. با این حال، اگر شما نیاز به چاپ سیاه و سفید دارید، یک چاپگر لیزری تک رنگ ممکن است یک گزینه ایده آل باشد. درباره چاپگرهای سیاه و سفید تک رنگ بیشتر بیاموزید.


قیمت: در صورت عدم نیاز به عملکردهای کپی، اسکن و نمابر، چاپگرهای لیزری گزینه های بیشتری را ارائه می دهند. خرید چاپگرهای جوهر افشان معمولاً هزینه کمتری دارند در حالی که خرید چاپگرهای لیزری ممکن است در ابتدا هزینه بیشتری داشته باشد، اما به طور کلی هزینه کلی آنها با گذشت زمان کمتر می شود.

کیفیت: در حالی که چاپگرهای جوهر افشان در زمان چاپ رنگی با وضوح بالا به عنوان گزینه ی اصلی محسوب می شوند، چاپگرهای لیزری نیز نتایج رنگی و سیاه و سفید خوبی دارند. هر دو چاپگر جوهر افشان و لیزری می توانند متن واضحی را چاپ کنند که به راحتی قابل خواندن باشد و همچنین تصاویر و گرافیک های رنگی ایده آلی تولید کنند. چاپگرهای جوهر افشان همچنین توانایی تهیه چاپ بدون حاشیه (لبه به لبه) را دارند.

سرعت چاپ و میزان صدا: چه مدت و به چه تعداد چاپ نیاز دارید؟ چاپگرهای لیزری می توانند با سرعت زیاد نتایج سریع را بدست آورند و آنها را به گزینه ای مناسب برای مشاغل کوچک، گروه های کاری بزرگ و دفاتر متوسط ​​تبدیل کند. دفاتر کوچک و دفاتر خانگی که حجم چاپ کمتری دارند متوجه می شوند که یک چاپگر جوهر افشان می تواند به راحتی نیاز چاپ آنها را برآورده کند.
بازده چاپ: هر دو کارتریج تونر و جوهر در طیف وسیعی در دسترس هستند تا بتوانید بهترین انتخاب را برای نیازهای چاپی خود انتخاب کنید. این یعنی با هر بار خرید کارتریج برای هر کدام از آنها می توانید تعداد زیادی موارد چاپی داشته باشید.
منبع: www.brother-usa.com

milad soltani
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران-میدان انقلاب-خیابان شانزده آذر - پایین تر از کوچه راهنما پلاک 22
02166481640-02166481673-02166402723
info@chapfast.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X